Події

3 грудня 2018 року Центром проблем імплементації європейського соціального права, кафедрою трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій», іншими партнерами було проведено всеукраїнський круглий стіл на тему: «Тенденції імплементації європейських соціальних стандартів з питань прав осіб з інвалідністю».

У вітальному слові Почесний Голова ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій», доктор юридичних наук Костюк В.Л. відзначив, що сьогодні права людей з інвалідністю є тим ключовим чинником, що об’єднує суспільство та державу, вчених, експертів, інших зацікавлених осіб. Тематика круглого столу співзвучна відзначенню 3 грудня – Міжнародного дня людей з інвалідністю та спрямована на розвиток в Україні інклюзивного суспільства та держави, за яких кожна людина, у тому числі особи з інвалідністю, будуть почувати себе гідно. 
Відомий громадський діяч, радник Почесного голови ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» Силантьєва І.В. наголосила на важливості організації та проведенні системних соціальних реформ, необхідності посилення прав людей з інвалідністю.
У виступі провідний юрист Центру проблем імплементації європейського соціального права, доктор юридичних наук, доцент Севрюков Д.Г. наголосив на важливості розгляду проблем щодо забезпечення прав людей з інвалідністю через призму європейської соціальної моделі. Він відзначив, що в умовах соціальної держави, права осіб з інвалідністю мають посісти чільне місце.
Професор кафедри трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, доцент Тищенко О.В. наголосила на необхідності належного соціального захисту осіб з розладами психічного здоров’я. Доповідач звернула увагу на необхідність належної соціалізації таких осіб. Провідний фахівець Центру проблем імплементації європейського соціального права, асистент кафедри трудового права та права соціального забезпечення, кандидат юридичних наук Сахарук І.С. наголосила на важливості належних правових засад забезпечення гідної праці осіб з інвалідністю через призму міжнародних стандартів. Вона підкреслила важливість забезпечення доступності ринку праці для осіб з інвалідністю. У той же час, провідний фахівець Центру проблем імплементації європейського соціального права, кандидат юридичних наук Мотрич А.І. охарактеризував соціальний захист військових з інвалідністю через призму міжнародного досвіду. 
Виконуючий обов’язки голови Київського міського осередку ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій», студент 4-го курсу Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» Костюк Ю.В. відзначив важливу на ключову роль права на охорону здоров’я у системі соціального захисту осіб з інвалідністю. Виступили і інші учасники.
Під час обговорень проблематики круглого столу, учасники вказали на важливість вироблення дієвої моделі імплементації європейських соціальних стандартів щодо прав осіб з інвалідністю, ураховуючи норми Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю (2006р.).

В.Л. Костюк - Почесний Голова ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій»