Школа прав дитини

Учасники проекту:

  • Центр проблем імплементації європейського соціального права КНУ імені Тараса Шевченка
  • учні 6-7 класів середньої загальноосвітньої школи № 281 (30 дітей із особливими освітніми потребами).

Опис проекту:

Процеси, що відбуваються в сучасному суспільстві об’єктивно ведуть до необхідності усвідомлення рівня соціальної відповідальності суспільства загалом і кожного його окремого інституту зокрема.

Дана тенденція поширюється і на такі інститути як заклади вищої освіти. На сьогодні, університет – це не лише основа сталого розвитку освіти, розширення та поширення знань. Університет – це двигун економічного та соціального зростання суспільства, рушійна сила при формуванні суспільної думки. Київський національний університет імені Тараса Шевченка та юридичний факультет як флагман вищої освіти відчувають не лише обов’язок у підготовці висококваліфікованих фахівців у галузі права, а й високий рівень соціальної відповідальності перед суспільством, зокрема у формуванні громадянського суспільства, в якому права і свободи людини і громадянина – є найвищою соціальною цінністю.

Зберігаючи вікові традиції юридичної школи та аналізуючи досвід зарубіжних партнерів, факультет започатковує та реалізовує низку проектів, спрямованих на захист та забезпечення прав громадян. Особливу увагу факультет приділяє дітям – майбутньому нашої держави. Саме тому Центром проблем імплементації європейського соціального права було прийнято рішення започаткувати соціальний проект  «Школа прав дитини». Даний проект реалізується відповідно до меморандуму між даним Центром та середньою загальноосвітньою школою № 281 м. Києва.

Проект відповідає державній політиці утвердження інклюзивної освіти в Україні і розрахований на створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку. Методом інтерактивних занять працівники Центру планують ознайомити дітей із основними правами та обов’язками людини і громадянина, навчити їх поважати права і свободи інших людей, сформувати правовий світогляд, пробудити бажання стати активними членами патріотичного громадянського суспільства.  

Тривалість проекту: навчання дітей здійснюватиметься в приміщенні школи № 281 з періодичністю одне заняття раз в три тижні. Тривалість заняття 45 хвилин (7 урок). Програма розрахована на 12 тематичних уроків, з яких 6 уроків у І семестрі та 6 уроків у ІІ семестрі, а також на додаткові форми роботи.

Теми занять:
1 тема – «Як виникло право? Які права та обов’язки має кожна дитина»
2 тема – «Світ юридичних професій»
3 тема - «Україна – правова держава. Загальна інформація про структуру
державних органів та органів місцевого самоврядування»
4 тема – «Моє право на судовий захист»
5 тема – «Моя сім’я: права та обов’язки дитини в сім’ї»
6 тема – «Моє право на освіту»
7 тема – «Які права я маю на роботі»
8 тема – «Як купити цукерку»
9 тема – «Адміністративні правопорушення або за що нас може
оштрафувати поліція»
10 тема – «Кримінальне право та криміналістика: як розшукують
злочинців»
11 тема – «Екологічне право України: вчимося берегти нашу планету»
12 тема – «Міжнародне право: співпраця України та інших країн».

Додаткові форми роботи:

- квести у стінах Університету;
- після завершення тематичних занять захист індивідуальних проектів
кожним з учнів;
- екскурсії;
- конкурси;
- круглі столи.

Кількість, теми та форми занять можуть змінюватися відповідно до зацікавленості учнів.